Ana Menü
Örnek Formlarımız
Projeler
Hızlı Erişim
Anket
Şube Müdürlüğümüzün hizmetlerini nasıl buluyorsunuz?19 Ocak 2010 Salı

Cms için ihtiyaç duyulan modüllerden birisi olan özelleştirilmiş html kontrolü sisteme eklenmiştir. Diğer ihitayaçlarımızda  sistemli bir şekilde güncellenerek geliştirilmeye devam edecektir.
Devamı...

22 Temmuz 2010 Perşembe

Merkezi bir veritabanında tutulan nüfus kayıtlarının belirli esaslar çerçevesinde elektronik ortamda kamu kurumları ve diğer tüzel kişilerin paylaşımına açılması (Kimlik Paylaşımı Sistemi / KPS) Adres Kayıt Sisteminin (AKS) oluşturularak Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) ve yerleşim yeri adresi bilgilerinin standartlara uygun bir şekilde tek bir merkezde tutulması ve belli ilkeler çerçevesinde KPS üzerinden elektronik ortamda kamu kurumlarının kullanımına sunulması, sağlanmıştır. Bu içerik mantığı ile Sakarya Üniversitesi için web Service oluşumu sağlanacaktır.
Devamı...

30 Ekim 2009 Cuma

CMS Nedir?

Kelime anlamıyla CMS; Content Management System, yani içerik yönetim sistemi demektir.Aynı zamanda CMS birimimizde geliştirilen idari ve akademik web sitelerinin geliştirilmesini amaçlayan optimum bilgi, minimum zaman ve maksimum iş olarak hedeflenen web tabanlı bir uygulamadır. CMS ’ler en az düzeyde kod bilgisi ile fonksiyonel siteler yapmamızı sağlarlar.

 
Devamı...

30 Mart 2010 Salı

Yazılım Nedir?

Hem bilgisayar sistemini oluşturan donanım birimlerinin yönetimini hem de kullanıcıların işlerini yapmak için gerekli olan programlardır. Yazılım olmaksızın bir bilgisayar sistemi, bir takım elektronik kartlar, kablolar ve mekanik bazı parçalardan ibaret bir cihazdır. Bir bilgisayar sistemi, üzerine işletim sistemi (Operating Systems) ve onun üzerine de diğer yazılımların yüklenmesi ve çalıştırılmasından sonra gerekli işlevleri yerine getirebilmektedir.

Bilgisayar yazılımları genel olarak 2 ana grupta incelene


Devamı...

30 Mart 2010 Salı

Yazılım Teknolojileri Şube Müdürlüğü Tanıtım Sunumu

Devamı...

30 Ekim 2009 Cuma

Dakikalar içerisinde SauCMS ile birminizin web sitesini oluşturun. Yazılarınızı, sayfalarınızı, biriminizle ilgili haberleri yayınlayın.


Devamı...

Faydalı Bağlantılar
İnsan Kaynakları
Servisler
Kullanıcı Girişi

Kullanıcı Adı:

Şifre: